Menüler

Yalova Su Sempozyumu Gerçekleştirildi.

28.11.2017
Yalova Su Sempozyumu Gerçekleştirildi.

İnsanoğlunun yaşamında ve dünya üzerindeki medeniyetlerin varoluşunda büyük öneme sahip suyun temini, kaynakların korunması, atık suların geri kazanımı ve su yönetimi ile ilgili konuların ele alındığı sempozyuma, Yalova Valisi Tuğba YILMAZ başta olmak üzere Yeşil Körfez Başkanı Ömer Nergis, Yalova Üniversitesi Rektör Vekili Gülen Alkan, DSİ 1.  (Bursa) Bölge Müdürü Hayati Çelenk ve diğer kuruluşların üst düzey yöneticileri iştirak etti.

Sayın Bölge Müdürümüz Hayati Çelenk yaptığı sunumda Yalova ve ilçelerinde içme ve kullanma suyu temini yönünde yatırımlara ilişkin bilgi verdi. Ayrıca Yalova, Kocaeli ilçe ve köylerinde suya erişimde yerüstü ve yeraltı suları ile ilgili olarak yapılan etüt ve planlama çalışmalarının büyük katkı sağladığını belirtti. Ayrıca dünyada temiz ve güvenilir su talebinin iler ki yıllarda da artış göstereceği gerçeğinden hareketle Yalova İlçe ve köylerinde kaynaklarının amacına uygun olarak etkin kullanılmasına yönelik çalışmaların yoğun bir şekilde devam etmesinin gerekli olduğunu ifade etti.

Diğer katılımcılarda atık suların kullanımı, suyun yönetimi, kirliliğin önlenmesi ve taşkınlarla ilgili gerekli tedbirlerin alınması konularında bilgilendirme yaptılar.