Menüler

Bölgemizdeki Sulama Birlikleriyle İstişare ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

10.10.2018
Bölgemizdeki Sulama Birlikleriyle İstişare ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldı.

     6172 Sayılı Sulama Birlikleri Kanunundaki yasal düzenlemeler sonucu kamu çalışanlarından seçilen birlik başkanları, birlik müdürleri ve saymanları ile İşletme ve Bakım Daire Başkanı Dr. Mehmet UĞUR, DSİ 1. (Bursa) Bölge Müdürü Hayati ÇELENK, İşletme ve Bakım Daire Başkanı Hakkı KILAVUZ ve diğer Bölge Müdürlüğümüz personelinin katıldığı Sulama Birlikleri İstişare ve Değerlendirme Toplantısı tesislerimizde gerçekleştirildi.

     Yapılan toplantıda Bölge Müdürü Hayati ÇELENK geçiş sürecinde ortaya çıkan sorunların çözüm noktasında birliklerin yanında yer aldıklarını, yasal zeminde teknik yönden bölge imkânlarının kullanılmasında özen gösterileceğini belirtti. Ayrıca sulamaların sürdürülebilir olması için tahakkuk, tahsilat işlemlerinin sağlıklı yapılabilmesi için en kısa sürede su taleplerinin ön ödemeli sayaç sistemine geçilmesi suretiyle maddi imkânlar yönünden güçlü bir sulama birliğinin teşkilinin önemine vurgu yaptı.

    Sulama Birliği Başkanları, bu toplantının faydalı geçtiğini ve tekrarının yapılmasını istediklerini belirttiler. Karşılıklı iyi niyet ve temennilerin ardından toplantı sona erdi.